loading...

19 June, 08:47221

Ukrainian Junior Open: Aliya Abbas și Anastasia Bozova, în runda a treia

Reprezentantele echipei U14 din Moldova, Aliya Abbas și Anastasia Bozova, au ajuns în runda a treia a turneului european ”Ukrainian Junior Open”.

Echipele de jucători de tenis din țara noastră participă la turneele europene în cadrul grantului pentru dezvoltarea categoriilor U12 și U14 oferit de Federația Națională de Tenis din Moldova.

U14: Simplu, masculin

R1: Ilie Cazac – Artyom Khuda (UKR) 7:5 2:6 4:6
R1: Anton Goncear – Vitalyi Horovoy (UKR) 1:6 4:6

U14: Simplu, feminin

R3: [8] Aliya Abbas – Kateryna Kryuchkova (UKR)
R3: [5] Anastasia Bozova – Veronika Zarovna (UKR)
R2: [8] Aliya Abbas – Grete Gull (EST) 6:2 6:4
R2: [5] Anastasia Bozova – Alina Mokrynska (UKR) 6:4 7:5
R1: [5] Anastasia Bozova – Anastasiia Dubrovska (UKR) 6:0 6:2
R1: [16] Anghelina Mocanu – Yeseniia Ovcharova (UKR) 2:6 1:6
R1: [8] Aliya Abbas – Alisa Zamkova (UKR) 6:2 6:4

U14: Dublu, masculin

R2: Ilie Cazac / Glib Sekachov (UKR) – Andriy Poritskyy (UKR) / David Schwarc (SVK)
R1: Ilie Cazac / Glib Sekachov (UKR) – Sviatoslav Koliadynskyi / Vladyslav Kostenko (UKR) 6:1 6:7(5) 10-5
R1: Anton Goncear / Alexandre Lacote (FRA) – Maksym Kalabishka / Artem Starzhegorodhsky (UKR) 3:6 3:6

U14: Dublu, feminin

R2: Aliya Abbas / Carla Fity (FRA) – Anastasiia Dzoz / Nataliia Dzoz (UKR)
R1: Anghelina Mocanu / Hatshepsut Assanova (KAZ) – Anastasiia Dzoz / Nataliia Dzoz (UKR) 5:7 2:6

La același turneu mai evoluează jucători moldoveni din categoria de vârstă U16.

U16: Simplu, masculin

R1: [Q] Mazim Cazac – German Samofalov (UKR) 4:6 1:6
Q2: [1] Maxim Cazac – [15] Pavlo Rezoglazov (UKR) 6:2 6:2
Q2: [3] Mihail Brovinschi – Daniil Soboliev (UKR) 4:6 1:6

U16: Simplu, feminin

R1: Vlada Haețcaia – Elena Grekul (UKR) 3:6 4:6
R1: [Q] Iulia Gherman – Mariya Dolzhenko (UKR) 7:6 1:6 6:7
Q2: [1] Iulia Gherman – Anastasiia Lipova (UKR) 6:4 6:2  

U16: Dublu, masculin

R1: Mihail Brovinschi / Maxim Cazac – Nazar Fedoryshyn / Oleksiy Kalynyuk 2:6 0:6

U16: Dublu, feminin

QF: Iulia Gherman / Dana Baidaulet (KAZ) – Emilija Tverizonaite (LTU) / Anastasiya Zholdakova (UKR)
R1: Iulia Gherman / Dana Baidaulet (KAZ) – Veronika Poliakova / Myroslava Zelenchuk (UKR) 6:2 6:1

source link FNTM.md
0