Istorii simple. Ilie Dercaci

Iar noi continuăm seria de „Istorii Simple” din cadrul Maratonului Internațional Chișinău și, de această dată, în centrul atenției îl avem pe Ilie Dercaci, persoana care a reușit să ajungă la distanța de semimaraton cu ajutorul forței psihice.

21 august, 11:53200
Patru boxeri au fost desemnaţi cei mai buni la ”Cupa Independenţei”

Boxerii Iaroslav Ivanov (60 kg), Mihail Socinsky (91 kg), ambii din Polonia, Anton Stelimahov (Belarus) şi Davron Bozorov (69 kg, R. Moldova), câştigători în categoriile lor de greutate, au fost desemnaţi cei mai tehnici la turneul internaţional care s-a încheiat duminică, 18 august la Grimăncăuţi (Briceni), relatează MOLDPRES.

20 august, 09:44390
16 iulie, 10:04119

Trei medalii la Campionatul Balcanic printre juniori

Atletele Nina Căpățînă (aruncarea greutății) și Iuliana Dabija (triplusalt) au câștigat Campionatul balcanic printre juniori. De asemenea, Ilie Vasilachi s-a clasat pe locul 3 la aruncarea suliţei la competiția găzduită de Istanbul. Pentru acești atleți urmează Festivalul Olimpic al Tineretului European care se va desfăşura în această lună la Baku.