Echipa Sporter vă urează un An Nou fericit!

Anul Nou este o sărbătoare importantă. Este momentul în care ne oprim și facem bilanțul. Noi, echipa Sporter, ne amintim cât de reușit a fost anul competițional, ce am izbutit să facem și ce încă mai avem de făcut

30 decembrie, 08:511530
Donaris Vienna Insurance Group se alătură Maratonului de Crăciun

Pe 22 decembrie ne întâlnim în Piața Marii Adunări Naționale pentru a crea o atmosferă feerică și plină de emoții împreună cu Donaris Vienna Insurance Group în calitate de partener, care va susține participanții la Maratonul de Crăciun by Naturalis

18 decembrie, 14:221500
29 iulie, 07:31856

Atleta Iuliana Dabija a obținut medalia de bronz la Festivalul Olimpic al Tineretului European de la Baku.

Ea a concurat la proba triplu salt și a înregistrat rezultatul 12.98 metri, fiind întrecută de suedeza Maja Aaskag (13.26) și franțuzoaica Lesly Raffin (13.08), transmite IPN.

Anterior, Moldova a mai cucerit medalii prin atleta Nina Căpățînă (argint), luptătorii Constantin Chirilov, Mihaela Samoil și judoka Paulina Țurcan (toți – bronz). Cu o zi înainte de finalul competiției, Moldova se află pe locul 29 în clasamentul pe medalii. Lider autoritar este Rusia, cu 58 de medalii la activ.