În capitală are loc cel de-al cincilea Maraton Internațional Chișinău

Astăzi, 29 septembrie, la Chișinău se desfășoară cel mai de amploare eveniment sportiv al anului – cea de-a cincea ediție aniversară a „Maratonului Internațional Chișinău”. Participanții deja se adună în PMAN, se pregătesc și așteaptă anunțarea startului competiției.

29 septembrie, 04:551130
În PMAN vor fi pregătite 120 kg de paste

Astăzi, între orele 17:00 și 19:00, pe teritoriul Food Zone by Radler, va avea loc un eveniment culinar tradițional pentru participanții la „Chișinău Marathon” – „Pasta Party by Linella”.

28 septembrie, 11:471120
17 iulie, 05:46234

Sheriff a cîștigat la Tbilisi, dar a fost eliminată

Sheriff Tiraspol a fost eliminată din Champions League din primul meci, asta deși a cîștigat în deplasare, scor 3-1 la Tbilisi.

Tiraspolenii au pierdut de la Saburtalo Tbilisi acasă, scor 1-3. Campioana Moldovei a început meciul în forță, și în minutul 11 deja conduceau cu 0-3. Georgienii și-au revenit, au păstrat scorul pe tabelă iar în a doua repriză, a primit gol în minutul 59.

Sheriff a mai avut, pe final de meci și un jucător eliminat. Campioana Moldovei va continua parcursul european în Europa League.