Sporter Shop: ce suvenire veți putea cumpăra ca amintire despre Maraton

Dragi participanți și invitați ai celei de-a cincea ediții aniversare a „Maratonului Internațional Chișinău”, vă aducem la cunoștință că pe teritoriul SportExpo din cadrul orășelului sportiv al evenimentului va funcționa magazinul „SporterShop”, unde veți putea achiziționa tot felul de suvenire și lucrușoare interesante cu logo-ul maratonului.

19 septembrie, 06:58960
8 februarie, 13:16340

Sheriff a pierdut meciul de verificare cu ucrainenii de la Olimpik

Meciul de verificare disputat de Sheriff în cantonamentul din Turcia, contra formației ucrainene Olimpik, s-a încheiat cu înfrîngerea tiraspolenilor, scor 2:1.

În prima parte a meciului cele doua formații au marcat cîte odată. Ucrainenii de la Olimpik au înscris din penalty, iar tiraspolenii au egalat aproape de finalul primei reprize. Palic a centrat din colțul terenului, iar Jaroslaw Jach a marcat primul său gol pentru Sheriff. Adversarul a obținut victoria cu 2 minute înainte de finalul meciului.

Ultimul meci din prima stagiune de pregătire se va juca pe 11 februarie cu Taejeon Citizen din Coreea de Sud.