Coronavirus, pleacă! VeloHora mă așteaptă

Noi am așteptat cu nerăbdare revenirea VeloHorei și ne-am pregătit mult pentru acest eveniment important. Dar epidemia, carantina și starea de urgență din țară, instituită până pe 15 mai, au făcut propriile ajustări. Siguranța și bunăstarea voastră sunt cele mai importante, de aceea, am convenit să amânăm evenimentul pe o perioadă nedefinită.

3 aprilie, 14:556680
Trezește-te cu Sporter: participă la antrenamente în direct

În fiecare dimineață, la ora 9:00, pe pagina Sporter de pe Facebook și Instagram, vor fi difuzate în direct sesiunile de antrenament “Trezește-te cu Sporter”. Tot ce aveți nevoie este un computer, tabletă sau smartphone cu acces la internet, haine confortabile și un loc unde puteți face mișcare.

26 martie, 08:0019080
17 august, 07:56786

Sheriff părăsește cupele europene

Sheriff Tiraspol a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Europa. Echipa antrenată de Zoran Zekic a fost eliminată de campioana Suediei, AIK, transmite IPN.

După 1-2 la Tiraspol, Sheriff a  remizat în returul de la Solna, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 61, prin Nabil Bahoui, în timp ce Gabrijel Boban a egalat în minutul 86.

Sheriff nu a folosit niciun jucător moldovean în această partidă.

AIK Solna va juca în play-off-ul Ligii Europa cu Celtic Glasgow.