loading...

23 august, 06:16176

J5 Chișinău: Ilie Snițari s-a calificat în semifinală la simplu

Ilie Snițari a reușit joi două victorii! Sportivul moldovean s-a calificat în semifinală în proba de simplu și în finală în proba de dublu a turneului internațional ITF WTT J5 Chișinău. 

La dublu feminin, moldoveanca Vanessa Tcaci a ajuns în semifinală.

Sponsorul general al competiției este compania Regata Imobiliare.

Rezultate: 

Simplu, masculin

SF: [1] Ilie Snițari – [6] Olaf Pieczkowski (POL)
QF: [1] Ilie Snițari – Roberto Miceli (ITA) 6:1 6:1
R2: [1] Ilie Snițari – Josef Truhlar (CZE) 6:2 6:2
R2: Michael Strestian-Stamati – [8] Gabriele Camilli (ITA) 3:6 2:6
R1: [1] Ilie Snițari – Alin Mihai Fatu (RO) 6:3 6:0 
R1: Michael Strestian-Stamati – Ciprian Andrei David (RO) 6:4 7:5
R1: Cătălin Tropin – Vladislav Kebets (BLR) 1:6 2:6 
R1: Adrian Toderașcu – Dragoș Nicolae Cazacu (RO) 1:6 3:6
R1: Maxim Cazac – [2] Matei Victor Palcau (RO) 3:6 1:6

Dublu, masculin

F: [1] Ilie Snițari / Julien Fabre (FRA) – [3] Jakub Prachar / Josef Truhlar (CZE)
SF: [1] Ilie Snițari / Julien Fabre (FRA) – German Samofalov (UKR) / Gheorghe Claudiu Schinteie (RO) 6:2 6:1
QF: Maxim Cazac / Taras Pakharenko (UKR) – [3] Jakub Prachar / Josef Truhlar (CZE) 4:6 1:6
QF: [1] Ilie Snițari / Julien Fabre (FRA) – Niccolo Ciavarella / Daniele Minighini (ITA) 6:3 6:7(2) 10-4
R1: [1] Ilie Snițari / Julien Fabre (FRA) – Ciprian Andrei David / Călin Postea (RO) 6:2 6:4
R1: Michael Strestian-Stamati / Dean Kooper Kirby (GBR) – Niccolo Ciavarella / Daniele Minighini (ITA) 2:6 1:6
R1: Adrian Toderașcu / Harry Rock (GBR) – [4] Alin Mihai Fatu / Matei Victor Palcau (RO) 2:6 3:6
R1: Cătălin Tropin / Andrei Butnaru – German Samofalov (UKR) / Gheorghe Claudiu Schinteie 

(RO) 1:6 2:6
R1: Maxim Cazac / Taras Pakharenko (UKR) – Ștefan Andrei / Răzvan Perial (RO) 6:0 6:3

Simplu, feminin

QF: Vlada Haețcaia – [Q] Maria Daciana Ciubotaru (RO) 6:7 1:6

R2: Vlada Haețcaia – Zuzzana Bednardz (POL) 4:6 6:1 6:4
R2: Renata Fărîmă – [8] Irina Lysnykh (UKR) 2:6 1:6
R1: Renata Fărîmă – Andreea Alexandra Lila (RO) 6:1 6:2
R1: Arina Gamrețkaia – Letizia Corsini (ITA) 3:6 2:6
R1: Olivia Grozavu [LL] – Darya Volkova (UKR) 7:6(7) 2:6 4:6
R1: Vlada Haețcaia – [5] Mara Anastasia Ilieșcu (RO) 7:6(3) 6:1
R1: Iulia Gherman – [1] Valeriia Sheikina (UKR) 1:6 6:2 4:6
R1: Vanessa Tcaci – Mara Gae (RO) 3:6 3:6
R1: Aliya Abbas – [6] Daria Maria Munteanu (RO) 4:6 5:7

Dublu, feminin

SF: Vanessa Tcaci / Elen Grab (UKR) – Valeriia Sheikina / Anastasia Vorobyova (UKR)
SF: Renata Fărâmă / Arina Gamrețkaia – [2] Irina Lysykh (UKR) / Ekaterina Tikhonko (BLR) 5:7 4:6 8-10
QF: Renata Fărâmă / Arina Gamrețkaia – [4] Andreea Alexandra Lila / Stefania Pantaia (RO) 6:3 6:4
QF: Vanessa Tcaci / Elen Grab (UKR) – [1] Eda Arli (TUR) / Sofia Maria Nicolae (RO) 6:7 6:1 10-8
QF: Aliya Abbas / Anastasiia Khriapko (UKR) – Valeriia Sheikina / Anastasia Vorobyova (UKR) 6:1 5:7 3-10
R1: Vanessa Tcaci / Elen Grab (UKR) – Letizia Corsini (ITA) / Darya Volkova (UKR) 6:4 6:3
R1: Aliya Abbas / Anastasiia Khriapko (UKR) – Iulia Gherman / Benedetta Sensi (ITA) 7:5 3:6 10-7
R1: Olivia Grozavu / Mara Gae (RO) – Renata Fărâmă / Arina Gamrețkaia 2:6 2:6

Vă invităm la Școala Sportivă Specializată de Tenis să urmăriți meciuri interesante și să susțineți jucătorii de tenis din Republica Moldova!

sursa FNTM.md
0
Noutați asemănătoare