În capitală are loc cel de-al cincilea Maraton Internațional Chișinău

Astăzi, 29 septembrie, la Chișinău se desfășoară cel mai de amploare eveniment sportiv al anului – cea de-a cincea ediție aniversară a „Maratonului Internațional Chișinău”. Participanții deja se adună în PMAN, se pregătesc și așteaptă anunțarea startului competiției.

29 septembrie, 04:551130
În PMAN vor fi pregătite 120 kg de paste

Astăzi, între orele 17:00 și 19:00, pe teritoriul Food Zone by Radler, va avea loc un eveniment culinar tradițional pentru participanții la „Chișinău Marathon” – „Pasta Party by Linella”.

28 septembrie, 11:471120
11 ianuarie, 07:03754

Selecționata de volei a încheiat grupa C pe locul 3

Naționala de volei a Moldovei a ratat calificarea la Campionatul European din 2019. ”Tricolorii” au cedat în deplasare în fața lui Muntenegru, cu 0-3, în ultimul meci din grupa C. Moldova a fost învinsă cu 18-25, 21-25 și 13-25 și a încheiat pe locul 3. Grupa a fost câștigată de Slovacia.