Istorii simple. Ilie Dercaci

Iar noi continuăm seria de „Istorii Simple” din cadrul Maratonului Internațional Chișinău și, de această dată, în centrul atenției îl avem pe Ilie Dercaci, persoana care a reușit să ajungă la distanța de semimaraton cu ajutorul forței psihice.

21 august, 11:53200
Patru boxeri au fost desemnaţi cei mai buni la ”Cupa Independenţei”

Boxerii Iaroslav Ivanov (60 kg), Mihail Socinsky (91 kg), ambii din Polonia, Anton Stelimahov (Belarus) şi Davron Bozorov (69 kg, R. Moldova), câştigători în categoriile lor de greutate, au fost desemnaţi cei mai tehnici la turneul internaţional care s-a încheiat duminică, 18 august la Grimăncăuţi (Briceni), relatează MOLDPRES.

20 august, 09:44390
11 ianuarie, 07:03321

Selecționata de volei a încheiat grupa C pe locul 3

Naționala de volei a Moldovei a ratat calificarea la Campionatul European din 2019. ”Tricolorii” au cedat în deplasare în fața lui Muntenegru, cu 0-3, în ultimul meci din grupa C. Moldova a fost învinsă cu 18-25, 21-25 și 13-25 și a încheiat pe locul 3. Grupa a fost câștigată de Slovacia.