loading...

ЛЕТО – без травм

Травмы в виде ушибов и растяжений – одна из неприятностей, от которых не застрахован ни один человек, вне зависимости от возраста и образа жизни

16 июля, 11:264440
Марафон Силы и Красоты

И в карантин бывают хорошие новости! 2020 - год как-то не складывается, поэтому мы решили устроить ему бойкот и подготовиться провести активное и здоровое лето

24 июня, 06:456560
Горный клуб РМ берется за обустройство скал Молдовы

Национальная альпинистская организация Горный клуб Республики Молдова решила начать открытый проект по спортивному обустройству всех пригодных для скалолазания молдавских скал, включая Приднестровские

22 мая, 10:009400
22 августа, 05:551046

J5 Chișinău: Ilie Snițari și Vlada Haețcaia au acces în sferturi la simplu

Jucătorii moldoveni, Ilie Snițari și Vlada Haețcaia, s-au calificat în sferturi de finală în proba de simplu a turneului internațional ITF WTT J5 Chișinău. 

La dublu, lie Snițari a ajuns în semifinală.

Sponsorul general al competiției este compania Regata Imobiliare.

Rezultate: 

Simplu, masculin

QF: [1] Ilie Snițari – Roberto Miceli (ITA)
R2: [1] Ilie Snițari – Josef Truhlar (CZE) 6:2 6:2
R2: Michael Strestian-Stamati – [8] Gabriele Camilli (ITA) 3:6 2:6
R1: [1] Ilie Snițari – Alin Mihai Fatu (RO) 6:3 6:0 
R1: Michael Strestian-Stamati – Ciprian Andrei David (RO) 6:4 7:5
R1: Cătălin Tropin – Vladislav Kebets (BLR) 1:6 2:6 
R1: Adrian Toderașcu – Dragoș Nicolae Cazacu (RO) 1:6 3:6
R1: Maxim Cazac – [2] Matei Victor Palcau (RO) 3:6 1:6

Dublu, masculin

SF: [1] Ilie Snițari / Julien Fabre (FRA) – German Samofalov (UKR) / Gheorghe Claudiu Schinteie (RO)
QF: Maxim Cazac / Taras Pakharenko (UKR) – [3] Jakub Prachar / Josef Truhlar (CZE) 4:6 1:6
QF: [1] Ilie Snițari / Julien Fabre (FRA) – Niccolo Ciavarella / Daniele Minighini (ITA) 6:3 6:7(2) 10-4
R1: [1] Ilie Snițari / Julien Fabre (FRA) – Ciprian Andrei David / Călin Postea (RO) 6:2 6:4
R1: Michael Strestian-Stamati / Dean Kooper Kirby (GBR) – Niccolo Ciavarella / Daniele Minighini (ITA) 2:6 1:6
R1: Adrian Toderașcu / Harry Rock (GBR) – [4] Alin Mihai Fatu / Matei Victor Palcau (RO) 2:6 3:6
R1: Cătălin Tropin / Andrei Butnaru – German Samofalov (UKR) / Gheorghe Claudiu Schinteie 

(RO) 1:6 2:6
R1: Maxim Cazac / Taras Pakharenko (UKR) – Ștefan Andrei / Răzvan Perial (RO) 6:0 6:3

Simplu, feminin

QF: Vlada Haețcaia – [Q] Maria Daciana Ciubotaru (RO)
R2: Vlada Haețcaia – Zuzzana Bednardz (POL) 4:6 6:1 6:4
R2: Renata Fărîmă – [8] Irina Lysnykh (UKR) 2:6 1:6
R1: Renata Fărîmă – Andreea Alexandra Lila (RO) 6:1 6:2
R1: Arina Gamrețkaia – Letizia Corsini (ITA) 3:6 2:6
R1: Olivia Grozavu [LL] – Darya Volkova (UKR) 7:6(7) 2:6 4:6
R1: Vlada Haețcaia – [5] Mara Anastasia Ilieșcu (RO) 7:6(3) 6:1
R1: Iulia Gherman – [1] Valeriia Sheikina (UKR) 1:6 6:2 4:6
R1: Vanessa Tcaci – Mara Gae (RO) 3:6 3:6
R1: Aliya Abbas – [6] Daria Maria Munteanu (RO) 4:6 5:7

Dublu, feminin

QF: Renata Fărâmă / Arina Gamrețkaia – [4] Andreea Alexandra Lila / Stefania Pantaia (RO)
QF: Vanessa Tcaci / Elen Grab (UKR) – [1] Eda Arli (TUR) / Sofia Maria Nicolae (RO)
QF: Aliya Abbas / Anastasiia Khriapko (UKR) – Valeriia Sheikina / Anastasia Vorobyova (UKR)
R1: Vanessa Tcaci / Elen Grab (UKR) – Letizia Corsini (ITA) / Darya Volkova (UKR) 6:4 6:3
R1: Aliya Abbas / Anastasiia Khriapko (UKR) – Iulia Gherman / Benedetta Sensi (ITA) 7:5 3:6 10-7
R1: Olivia Grozavu / Mara Gae (RO) – Renata Fărâmă / Arina Gamrețkaia 2:6 2:6

Vă invităm la Școala Sportivă Specializată de Tenis să urmăriți meciuri interesante și să susțineți jucătorii de tenis din Republica Moldova!

источник FNTM.md
0