articole recente

Fostul președinte al Barcelonei a fost arestat. E acuzat de spălare de bani

Fostul președinte al clubului F.C Barcelona a fost arestat în această dimineață de către poliția națională din Spania, anunță ziarul de casă al Barcelonei, informație confirmată și de corespondentul Digi24 în Spania, Ciprian Bălțoiu. Sandro Rosell este acuzat că ar fi condus o rețea de spălare de bani alături se soția sa.

Asa vor arata tricourile Barcelonei in sezonul viitor! Surpriza la echipamentul de rezerva

Sport de Catalunya prezinta astazi cele 3 echipamente pe care le va folosi FC Barcelona in sezonul viitor. Incepand cu urmatoarea stagiune, Barcelona va avea un nou sponsor, gigantul din Japonia, Rakuten. Barca va incasa 55 de milioane de euro pe sezon conform contractului pe 4 ani, avand bonus de 1.5 milioane de euro pentru castigarea titlului si de 5 milioane de euro pentru castigarea Ligii Campionilor.

Nadal și Djokovic, calificați în sferturile de finală la Roma (ATP)

Spaniolul Rafael Nadal și sârbul Novak Djokovic, care au câștigat împreună 11 dintre ultimele 12 ediții ale turneului masculin de tenis de la Roma, s-au calificat în sferturile de finală ale acestei competiții de categoria ATP Masters 1.000, dotată cu premii în valoare totală de 4.273.775 euro, în urma meciurilor disputate joi la Foro Italico.

Ronaldo a stabilit o borna istorica: e cel mai bun marcator din campionatele Europei

Cristiano Ronaldo a marcat o dubla in victoria cu Celta Vigo, scor 4-1, si l-a depasit pe englezul Jimmy Greaves, dupa ce in weekend trecuse de un alt fotbalist urias - Gerd Muller. Starul Realului a ajuns la un total de 402 de goluri pentru formatia madrilena. Ronaldo este altfel cel mai bun marcator din fotbalul european.

Eagles Fighting Championship: Pavel Pocatilov revine să lupte în cuşcă după o pauză de un an

Pavel Pocatilov, luptătorul de arte marțiale mixte originar din Dubăsari, va disputa pe 20 mai primul duel după o pauză de un an. Sportivul nostru se va bate cu Artiom Şokalo la turneul de lupte în cuşcă "Eagles Fighting Championship", ce urmează să se dispute pe 20 mai, la Chișinău.