Al doilea sportiv din Rusia a fost testat pozitiv la PyeongChang

Al doilea sportiv din Rusia a fost testat pozitiv la Jocurile Olimpice de iarnă de la PyeongChang, în urma unui control antidoping. Cazul vine ca o lovitură majoră pentru speranţele unei naţiuni de a-şi recâştiga statutul olimpic şi a trage linie după câţiva ani cu multe scandaluri de dopaj, informează Reuters.

23 februarie, 15:29811
Zidane și-a cerut scuze în fața lui Ceballos

Antrenorul lui Real Madrid, Zinedine Zidane, a reacționat după ce a fost criticat pentru tratamentul aplicat lui Dani Ceballos, pe care l-a folosit doar 28 de secunde în meciul cu Leganes, câștigat miercuri cu 3-1 de campioana Spaniei și a Europei, în restanța din etapa a 16-a din La Liga.

23 februarie, 14:25330
Curling masculin: Elveţia învinge Canada pentru medalia de bronz

Elveţia a câştigat meciul pentru locul 3 şi medalia de bronz la turneul masculin de curling din cadrul Jocurilor Olimpice de la PyeongChang, învingând vineri Canada, tripla campioană olimpică en titre, cu 7-5 (0-0, 1-0, 1-0, 0-2, 2-0, 0-1, 2-0, 0-2, 1-0).

23 februarie, 13:21260
Cu gândul la Divizia Naţională! Spicul este gata să-i ia locul Victoriei

Spicul Chişcăreni este gata să ia locul lăsat liber de Victoria Chişinău în Divizia Naţională de fotbal. Echipa din capitală a promovat matematic, însă a refuzat să participe la competiția din primul eșalon valoric al fotbalului moldovenesc. La rândul său, Spicul a retrogradat în Divizia A la finele sezonului trecut.